PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33345}

Stukostrachy

The Tommyknockers
6,0 2 538
ocen
6,0 10 1 2538
Stukostrachy
powrót do forum serialu Stukostrachy

Zaraz po skończeniu książki wziąłem się za oglądanie filmu.

Pierwsza część filmu była w miarę wierną adaptacją i mi się spodobała, jej daję 9/10.
Ciekawostką jest fakt, że spodobał mi się Peter (pies) :D -mimo tego, że w książce był
przedstawiony jako beagle, ja od początku wyobrażałem sobie go właśnie tak, jak
przedstawił go reżyser w filmie- stary, poczciwy kundel ;).

Druga część niestety odbiega dosyć znacznie od książki, natomiast zakończenie filmu hollywoodzkim happy-endem (może nie do końca, ale w porównaniu z
książką to był happy-end ;)) całkowicie mnie zszokowało. Zostało też pominięte lub
całkowicie zmienione kilka wątków, w tym skażone powietrze w Haven. Film jako całość zaplusował także u mnie długością-
180 minut, spodziewałem się marnej stopiątki ;).

Drugiej części daję 5/10, co w podsumowaniu daje 7/10 dla filmu ;).

okles92

Film pewnie by był lepszy jakby fabuła odpowiadala w całości książce, a przynajmniej w większości, bo wiadomo każdy reżyser chce dodac coś od siebie. Najlepiej zekranizowaną książką Kinga jest wg mnie Miasteczko Salem, gdzie dopatrzyłam się wszystkich najważniejszych elementów :)

ocenił(a) serial na 5
wiolcia0

Zgadzam się z wiolcia0. W tym filmie nie było najgorzej, ale jednak, jak się ogląda film na drugi dzień, zaraz po przeczytaniu książki, kiedy wszystko jeszcze świeże, to trochę można się zirytować. Podobnie miałem ostatnio z książką "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet" i tą marną ekranizacją "Dziewczyna z tatuażem"

okles92

daję 9.997881/10. pełne uzasadnienie - 750 stron - prześlę teleekspressem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones