James WoodsI

James Howard Woods

7,9
10 726 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby James Woods

W wieku zaledwie kilku lat nauczył się grać na gitarze a podczas nauki w szkole średniej studiował jednocześnie matematykę na uniwersytecie. Chciał
zostać chirurgiem okulistą niestety nieszczęśliwy wypadek uniemożliwił realizację tych planów. Szyba spadła mu na ramię prawie ucinając rękę i
uszkadzając arterię. Lekarze założyli Woodsowi ponad dwieście szwów, a także przeprowadzili kilka operacji, które umożliwiły mu powrót do sprawności.
Niestety mimo ich wysiłków James nie mógł już grać na gitarze a tym bardziej pracować jako chirurg. Zdecydował się więc na zawód aktora. Po kilku
nieudanych próbach osiągnięcia sukcesu na scenach teatralnych swoją uwagę skupił na filmie. W 1972 roku zadebiutował przed kamerami rolą w
filmie Elia Kazana "Goście" a rok później wystąpił u boku Roberta Redforda i Barbry Streisand w obrazie "Tacy byliśmy". Pierwszą kreacją, którą zwrócił na
siebie uwagę była postać żydowskiego artysty w serialu "Holocaust". W 1979 roku wzbudził zachwyt krytyków rolą w obrazie "Cebulowe pole". Pięć lat
później wystąpił w głośnym filmie Sergio Leone "Dawno temu w Ameryce" a w 1987 roku otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara za kreację w
dramacie Olivera Stone'a "Salwador".

huytareoika

Masz może oficjalne źródło, że jego IQ wynosi 180? W angielskiej wiki nie ma o tym wzmianki (w ogóle nic nie ma tam o jego IQ), tylko w polskiej jest tak napisane, ale w nawiasie jest zaznaczone, że źródło niepotwierdzone.

Kamysto

To prawda w angielskiej wikipedii nie jest bezpośrednio napisane ,że ma 180 pkt iq ,ale z tego co wyczytałem zdał testy SAT na prawie maksymalną ilość punktów ,więc mógł iść na każdy uniwersytet ,nawet cambridge ,a tam nie każdy głupi może się dostać (chyba wiesz) no ale tego nie zrobił.Poza tym proponowano mu studia w MIT(Massachusetts Institute of Technology),to chyba mówi samo za siebie ;D

huytareoika

Rozumiem, że może być bardzo inteligenty, z tym że 180 IQ daje mu czwarte miejsce na świecie odnosząc się np. do tego artykułu z wirtualnej polski: http://facet.wp.pl/gid,15036640,img,15036688,kat,1034183,galeriazdjecie.html?tic aid=111d73

Kamysto

Ogólnie,ciężki temat ,bo teraz jesteśmy teoretycznie uzależnieni od wikipedii ,a tam nie ma nic na temat jego iq ,więc nie wiem ,jak bardzo chcesz wiedzieć to pooglądaj sobie jakieś wywiady z nim albo coś takiego.Miłego szukania :)

Kamysto

tutaj źródło z huffingtonpost: http://www.huffingtonpost.com/2012/08/27/smartest-people-in-the-wo_n_1834385.htm l#slide=1435190 naprawde wiarygodnych źródeł brak, ale coś musi być na rzeczy.

ala9976

Dzięki za info. HuffingtonPost:jest bardzo wiarygodny. Natomiast same testy IQ mniej. Dwóch najinteligentniejszych ludzi ma IQ 230~, kolejne miejsca o 30 mniej. Stephen Hawking ma podobny iloraz inteligencji jak Doda, a nad nimi góruje James Woods z 180 IQ. Fajnie. :)

Kamysto

Proszę bardzo. Dokładnie, to najlepiej pokazuje jak niemiarodajne są takie testy.

ala9976

Inteligencja nie odnosi się do osiągnięć naukowych i wiedzy. Woods może być bardziej błyskotliwy od teoretyka fizyki, czemu nie? Test nie jest miarodajny, o ile pamiętamy co tak naprawdę mierzymy.

DeWitt

Mój komentarz odnosił się chyba do zestawienia Hawkinga z Dodą, ale mógł też wynikać z mojej niechęci do tej drugiej. Oczywiście, zgdzam się, że iloraz inteligencji nie jest związany z posiadaną wiedzą i osiągnięciami naukowymi, choć może pomagać w ich zdobywaniu. Kurcze, chyba naprawdę chodziło mi o tę Dodę, no bo jak można ich w jakikolwiek sposób porównywać

ala9976

Cóż. W testach IQ ważna jest też szybkość udzielania odpowiedzi. Niewykluczone, że Hawking jest bardziej od Dody powolny :)
Doda to produkt marketingu, jej zachowanie jest obliczone na efekt. Po głupich wypowiedziach i zachowaniach nie znamy kobiety, może faktycznie jest niegłupia.

DeWitt

Śmiałam się z twojego komentarza, chyba jestem złym człowiekiem. Faktycznie, znam tylko ten wykreowany wizerunek Dody i chyba podświadomie i być może niesprawiedliwie deprecjonuję jej inteligencję.

Kamysto

to prawda wystarczy wpisac James wood is a genius i wyskoczy kilkanasice stron
a tak a propo iq nie da sie zmierzyć wymiernie można po serii róznych testów powiedzieć tak ta osoba jest inteligentna albo nie mądra
bo np u mnie raz wyszło w pewnym tescie iż mam ok 140 punktów a w drugim iż mam 107 a za trzecim 102
Jezeli przy testach wychodzi komuś iż ma 180 punktów no to na prawde jest to geniusz np Stephen Hawking ma ok 160 punktów
Według tego typu testów najbardziej inteligentną osobą na świecie jest Christopher Hirata ma ok 230 punktów można by rzec że jego procesy myślowe działają jak internet o szybkości 100mb

huytareoika

Więc jego kariera jest jedynie znakiem jak bardzo inteligencja nie przydaje się w tym zawodzie.

Picu

To dlaczego dałeś mu 9 ?

huytareoika

Nie zrozumiałeś, jest rewelacyjnym aktorem, ale zbyt inteligentnym by zrobić "prawdziwą" karierę w Hollywood.

Picu

No tak ,masz rację trzeba być celebrytą żeby zrobić karierę

Picu

"karierę"

huytareoika

Słuchaj, ja piszę tylko trochę gorzko, nie czepiaj się mnie bo lubimy go tak samo. Celebrytą nie trzeba być, ale jakoś nie sądzę by chłop zarobił tyle, ile zasługuje.

Picu

Pewnie dla niego pieniądze nie są najważniejsze i to dlatego ,a poza tym to też go bardzo lubię ,jest super aktorem i przykłada się do każdej roli :)

huytareoika

Nie, bo inteligencja łączy ze sobą pewną upierdliwość dla innych, która przekreśla wiele. Nie oglądasz go w takich filmach, w których byś wolał. Co z tego, że zagra piąty epizod w "Kasynie" albo czarny charakter w "Świecie w płomieniach".

Picu

Ale może dzięki temu go tak lubimy ,osobiście nie chciałbym go oglądać w głównej roli w tych filmach. np w kasynie bardzo dobrze pasował i zagrał deniro i bardzo dobrze ,że to jego wybrał martin scorsese

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones